Electroweak stars - Elektroslabé hvězdy
Electroweak star - Elektroslabé hvězdy
Elektroslabá hvězda je teoretický typ exotické hvězdy , přičemž gravitačnímu kolapsu hvězdy brání radiační tlak vyplývající z elektroslabého hoření , tedy energie uvolněná přeměnou kvarků na leptony prostřednictvím elektroslabé síly . Tento proces se odehrává v objemu hvězdného jádra o velikosti přibližně jablka , který obsahuje asi dvě hmotnosti Země a dosahuje teplot řádově 10 15 K .
Formace
Předpokládá se, že fáze života hvězdy, která produkuje elektroslabou hvězdu, nastane po kolapsu supernovy . Elektroslabé hvězdy jsou hustší než kvarkové hvězdy a mohou se tvořit, když tlak degenerace kvarků již není schopen odolávat gravitační přitažlivosti , ale stále může odolat tlaku elektroslabého hořícího záření. Tato fáze života hvězdy může trvat až 10 milionů let.
Energetický výstup elektroslabé hvězdy je omezen rychlostí dodávky kvarků, která je diktována gravitačním kolapsem. Každá interakce přemění devět kvarků na tři anti-leptony , čímž se poruší zachování baryonového a leptonového čísla při zachování B−L , což generuje přibližně 300 GeV na interakci. Energie se šíří ven z hvězdy jako směs neutrin a fotonů. Elektroslabé hvězdy mohly být identifikovány díky stejnému počtu emitovaných neutrin všech tří generací, s přihlédnutím k oscilaci neutrin .
Elektroslabá hvězda je teoretický typ exotické hvězdy , přičemž podmínky uvnitř takové hvězdy jsou tak extrémní, že dva ze základních přírodních zákonů, v tomto případě elektromagnetismus a slabá jaderná síla, jsou doslova spojeny do elektroslabé síly. který vyžaduje nemyslitelné množství energie a tlaku, tato energie je dána přeměnou kvarků na leptony prostřednictvím elektroslabé síly a tlak je dodáván gravitací. K tomuto procesu dochází v objemu jádra hvězdy o velikosti přibližně jablka, obsahujícího asi dvě hmotnosti Země a dosahující teplot řádově 10 15 K. To je 1 následovaná 15 nulami.